Elektroliečebný prístroj SHUBOSHI má okrem prvotného cieľa podláčať bolesť kĺbov a svalov a urýchľovať rehabilitačný proces po operáciách a zraneniach, s úspechom zabezpečuje očistenie energetických kanálov, harmonizáciu samoregulačných systémov v organizme, vyrovnanie energetických hodnôt a aktiváciu AUTODETOXIKAČNÝCH procesov.

Shuboshi znamená v čínstine DOBRÝ DOKTOR a takto sa aj správa k ľudskému organizmu ako dobrý domáci lekár. Tento prístroj spája v sebe postupy osvedčenej tradičnej čínskej medicíny a západnej fyzioterapie.

Masážny prístroj SUBOSHI využíva modernú technológiu nízkofrekvenčných signálov, ktoré majú vlastnosti podobné bioelektrickým impulzom v ľudskom organizme a preto ich naše telo bez problémov príjma. Terapeutickým efektom je stimulovanie svalov a akupunktúrnych bodov zrovnateľným s manuálnou masážou. Elektrostimulácia postihnutých miest vyvoláva kontrakciu svalových skupín a tím napomáha: úlave od bolesti, uvoľneniu svalov a odstráneniu svalového napätia a kŕčov, zmierneniu napätia a uvoľnenia kĺbov, zrýchleniu mikrocirkulácie a vstrebávania zápalových látok.

Masážny prístroj je nastaviteľný na štyri programy s rozličnými liečebnými účinkami:

Program 1:  čistí kanálky, stimuluje obeh, napomáha odstraňovaniu krvných zrazenín, vyrovnáva a vyhľaďuje pleť.

Program 2: spôsobuje úľavu šľachám, ukľudňuje kĺby, zmierňuje napätie klbov a väzív, uvoľňuje zrasty, aktivuje svalovú činnosť a väzivo, lieči nemoci pohybového aparátu,  nervového systému a poranené mäkké tkanivá.

Program 3: reguluje Jing a Jang, tonizuje náladu, pomáha odstraňovať depresiu, uvoľnuje šľachy, uľavuje pri žalúdočných slabostiach, podporuje zažívanie, odstraňuje nervovú vyčerpanosť.

Program 4:  kombinuje účinky programov 1 až 3

Doporučuje sa 7 až 10 procedúr po 20 min. v nepretržitom slede 1 alebo 2 x denne.